مقاله رشته ریاضی و آمار شماره 1 (5 مقاله)
مقاله در پسوند آفیس (doc) می باشد و قابل ویراستاری می باشند
موضوع مورد بررسی : ساعاتی كه هر فرد در طول هفته برای گوش دادن به موسیقی صرف می كند 14 صفحه 
پروژه آمار و احتمالات 13 صفحه 
نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محرم وعزاداری 15 صفحه
بررسی امار عملكرد گمرك جمهوری اسلامی ایران 12 صفحه
پروژه بررسی و مقایسه وضعیت تحصیلی بعضی از دانش آموزان رشته ادبیات و علوم انسانی درسطح شهرستان  19 صفحه

برای خرید کلیک کنید
**

در زیر نمونه ای از هر 5 مقاله را به ترتیب خواهید دید
جامعه آماری  :مدرسه 
موضوع مورد بررسی : ساعاتی كه هر فرد در طول هفته برای گوش دادن به موسیقی صرف می كند .
نمونه :كلاس 
                                                                                     25،30،25،20،10،30،15،35،14
                                                                               5،5،10،15،15،20،25،25،20،5،15،25
                                                                            30،5،10،10،20،5،15،25،25،30،35،20
                                                                           15،20،30،25،5،10،15،20،15،5،30،25
                                                                                                                20،15،5،10
دسته بندی داده ها كمترین داده – بیشترین داده = دامنه تغییرات 
6=  = طول دسته      30= 5-35=R 
دامنه تغییرات = طول دسته  

*******************

    نمرات نهایی درس ریاضی 20 دانشجوی دختر وپسر بصورت جدول زیر میباشد
2 2 1 1 2 2 1 2 1 1 2 2 1 1 1 2 2 2 1 1   كد
47 26 63 33 74 74 89 78 30 28 19 45 45 69 63 67 52 52 34 23 نمره


       كد 1 مربوط به دانشجویان دختر و كد 2 مربوط به دانشجویان پسر میباشد.

     میانگین و انحراف معیار و میانگین و میانه و مد و ... بصورت جدول زیر محاسبه میشود.


FREQUENCIES
  VARIABLES=nomreh kod
  /NTILES=  4
  /PERCENTILES= 65
  /STATISTICS=STDDEV VARIANCE RANGE MINIMUM MAXIMUM SEMEAN MEAN MEDIAN MODE
  SUM SKEWNESS SESKEW KURTOSIS SEKURT
  /BARCHART  FREQ
  /ORDER=  ANALYSIS .


Frequencies

[DataSet0]  
Frequency Table*******************

نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محرم وعزاداری
دین - همشهری آنلاین:
مركز مطالعات و تحقیقات رسانه‌ای روزنامه همشهری در یك نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محرم و عزاداری (3 بهمن) پرسیده است
مركز مطالعات و تحقیقات رسانه ای روزنامه همشهری این طرح را با مدیر یت سرور السادات قاضی زاده هاشمی و همكارانش شبنم چهره، فریده درفشی، سمیه گایگانی و فاطمه یزدانی اجرا كرده ‌است:
پیشگفتار
عزادارى و برپایى مراسم ماتم در سوگ خوبان و اولیاء خدا امرى است كه ریشه درقرآن و سیره نبوى(ص) وسیره امامان(ع) دارد. این عزادارى‏ها مصداق مودت اهل بیت(ع) است. (شورا، آیه 23).
در سیره امامان(ع) هم برنامه‏اى كه هرگز در هیچ شرائطى ترك نشد برپائى عزا بر سالار شهیدان امام حسین(ع) بود. امام سجاد(ع) پس از امام حسین(ع) تا زنده بود در هر مجلس از داغ حسین مى‏گفت و در حقیقت مجلس عزا برپامى‏كرد. امام باقر(ع) هم در شرائط سخت و خفقانى دستور مى‏داد روز عاشورا عزاى امام حسین را بر پا كند. مالك جهنى مى‏گوید امام باقر(ع) در روز عاشورا فرمود: همه براى امام حسین گریه كنند و اهل خانه را دستور به‏گریه بر حضرت مى‏كرد. (كامل الزیارات، ص‏174) همین سیره را حضرت امام صادق(ع) و امامان دیگر (ع) داشتند آنها بر این امر اصرار داشتند كه از رهگذر عزادارى و برپائى عزاى سالار شهیدان چراغ پرفروز نهضت حسینى روشن بماند كه ماند. در ادامه به نمونه ای از مجالس عزاداری امام حسین (ع) اشاره می كنیم:
1- پیامبر اكرم(ص) براى امام حسین(ع) در روز اول ولادتش مجلس عزا گرفت. (مقتل خوارزمى، ج‏1، ص‏88.)
2- در منزل ام سلمه در دوره كودكى براى امام حسین مجلس عزا گرفتند.( مجمع الزوائد هیثمى، ج‏9، ص‏189.) 
3- در منزل عائشه براى حضرت امام حسین(ع) مجلس عزا گرفتند.(7 مقتل خوارزمى، ج‏1، ص‏159) 
4- در خانه امام على(ع) براى حضرت عزا گرفت.( مقتل خوارزمى، ج‏2، ص‏167) 
بنابراین اگر بگوئیم بنیانگذار عزادارى بر سید و سالار شهیدان حضرت نبى اكرم(ص) و امامان(ع) بوده اند ‏سخنى بگزاف نگفته‏ایم.
هم اكنون هم اگر بخواهیم احیا گر عزادارى راستین و عاشورایى باشیم باید در مجالس عزادارى هم از مقامات‏ملكوتى امامان بگوئیم وهم از مقامات مُلكى آنان! باید از جنبه الگوئى و اسوه بودن آنها بگوئیم و نباید به صرف ابرازعشق اكتفاء نمائیم. مجالس عزاى حسینى نه تنها نام سیدالشهداء(ع) را پرآوازه نگهداشته بلكه سبب ماندگارى پیام اسلام عزیز شدند. باتوجه به جایگاه رفیع عزادارى و گوهر ارزشمندى كه درآن نهفته است بدیهى است كه دشمنان تلاش گسترده‏در جهت تخریب و تحریف آن داشته باشند. در برهه‏اى از زمان كه عباسى‏ها قدرت‏مند بودند در پى تخریب عزاى‏سالار شهیدان بودند كه عزاداران را دستگیر مى‏كردند، شكنجه و اعدام مى‏كردند و در برهه‏اى كه قدرت مقابله‏نداشتند، در پى تحریف آن بودند تا جلوى تأثیر گذارى این سنت مبارك را بگیرند. در ادامه بایدگفت كه وظیفه ما در این برحه از زمان جلوگیری از تحریف در عزاداری امام حسین و برپایی هر چه با شكوه تر مجلس عزاداری امام حسین(ع) است. 
در پایان به چند جمله از امام حسین می پردازیم:
 امام حسین (ع) می فرماید:
1- بدترین مردم كسی است كه آخرتش را فدای دنیایش كند.
2- كسانی كه بندگی خدا را می كنند،‌بندگی دیگری را نمی كنند.


**************************

عصر حاضر با تحولات و دگرگونیهای وسیعی همراه گردیده و تردیدی نیست كه این روند پرشتاب در قرن آینده با رویدادهای شگفت انگیز دیگری ادامه خواهد یافت. در این میان ارائه هر نظر و یا نظریه ای و نیز اتخاذ تصمیم عقلائی در حیطه عمل فردی ، گروهی و یا كلان اجتماعی منوط به دستیابی به اطلاعات و آمار قابل اعتماد در كلیه زمینه های مورد بحث است. گمرك جمهوری اسلامی ایران در راستای اهداف و وظایف خود ، هر ماه آمار و اطلاعات اخذ شده از گمركات را ، با نهایت دقت و صحت ، در اختیار مدیران ، كارشناسان و عموم علاقمندان قرار می دهد . صفحات حاضر ، خلاصه گزارشات آمار عملكرد جمهوری اسلامی ایران ، در سه ماهه اول سال 1384 شامل عناوین صادرات ، واردات ، ترانزیت ، درآمد ، مسافرین ورودی و خروجی ، بسته های پستی ، تجارت چمدانی ، بازارچه های مرزی و قاچاق كالا می باشد. امید است كه این گزارش مورد استفاده عموم كاربران قرار گیرد. لطفاً با ارائه نظرات و پیشنهادات گرانقدر خود ما را در هرچه ارائه بهتر گزارش راهنمائی فرمائید. 

1.  آمار عملكرد بازرگانی خارجی كشور  
الف) صادرات غیر نفتی 
به استناد آمارهای موجود ، طی سه ماهه اول سال 1384 مقدار 3/4545 هزار تن انواع كالاهای غیر نفتی به ارزش 6/1750 میلیون دلار از طریق مبادی گمركات كشور به خارج صادر گردید. این ارقام در مقایسه با دوره مشابه سال 1383 مبین این واقعیت است كه صادرات كالاهای غیرنفتی طی سه ماهه اول سال 1384 به لحاظ وزن 25 درصد و به لحاظ ارزش 5/17 درصد افزایش داشته است. لازم به ذكر است كه از رقم 6/1750 میلیون دلار ، 9 میلیون دلار از محل تجارت چمدانی و 4/143 میلیون دلار از طریق بازارچه مرزی بوده است. متوسط ارزش یك تن كالاهای صادراتی كشور طی سه ماهه اول سال 1384 حدود 6/351 دلار بوده كه نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 3/8 درصد كاهش داشته است. عناوین پنج قلم از كدهای تعرفه ای كه دارای بیشترین سهم از مجموع ارزش صادرات كالاهای غیر نفتی میباشند به ترتیب شامل : «آهن آلات و فولاد» با 5/22 درصد سهم ، «سایر محصولات پتروشیمی» با 4/10 درصد ، «فرش دستباف» با 4/5 درصد ، «پسته و مغز پسته» با 9/4 درصد و «آلومینیوم ساخته شده» با 1/3 درصد میباشند. بدین ترتیب پنج قلم عمده صادراتی در مجمــــــوع 3/46 درصد از كل ارزش صادرات كالاهای غیر نفتی را به خود اختصاص داده اند. مقایسه آمار عملكرد با پیش بینی برنامه طی سه ماهه اول سال 1384 حاكی از 8/74 درصد تحقق در ارقام بوده كه با احتساب تجارت چمدانی و بازارچه های مرزی درصد تحقق ارقام عملكرد به 96/81 درصد افزایش می یابد. گمرك شهید رجائی از لحاظ سهم وزنی و ارزشی كالاهای صادراتی به ترتیب با 6/45 درصد و 5/26 درصد بالاترین سهم را در بین گمركات به خود اختصاص داده است. 
 
 
 

ب) واردات 
براساس آمار و اطلاعات موجود ، طی سه ماهه اول سال 1384 مقدار 1/7661 هزار تن انواع كالاهای مورد نیاز كشور به ارزش 1/8818 میلیون دلار از طریق مبادی گمركات اجرائی به ایران وارد شده كه در مقایسه با واردات سال قبل به لحاظ وزن 1/13 درصد و به لحاظ ارزش 1/16 درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت هر تن كالای وارداتی به كشور حدود 1151 دلار بوده كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 6/2 درصد افزایش نشان میدهد. پنج قلم از عمده ترین اقلام وارداتی به كشور بر حسب بیشترین سهم در ارزش كل واردات بترتیب شامل : «سایر لوازم و ماشین آلات صنعتی مكانیكی» با 7/20 درصد سهم ، «آهن آلات» با 2/11 درصد سهم ، «لوازم صنعتی برقی» با 5/6 درصد سهم ، «مواد اولیه پلاستیك» با 3/3 درصد سهم و «ماشین آلات راهسازی» با 5/2 درصد سهم بوده است. از اینرو در مجموع پنج قلم عمده وارداتی یاد شده حدود 2/44 درصد از كل ارزش واردات طی سه ماهه اول سال 1384 را به خود اختصاص داده اند. بیشترین حجم فعالیتهای گمركی در امور واردات كالا به لحاظ بالاترین وزن و ارزش كالای وارداتی مربوط به گمرك شهید رجائی با سهم 8/40 درصد وزن و 4/50 درصد در ارزش میباشد. 

********************

خلاصه پروژه :
دراین پروژه ما به بررسی و مقایسه وضعیت تحصیلی بعضی از دانش آموزان رشته ادبیات و علوم انسانی درسطح شهرستان كرده ایم كه این بررسی و مقایسه درغالب چند جدول فراوانی و نمودار تقدیم شما گردیده است دراین پروژه به بررسی معدل دانش آموزن :برای ورود به رشته انسانی معدل دانش آموزان درسال دوم دبیرستان مشوق این دانش آموزان و اینكه چه رشته ای اولین اولویت بوده اگر رشته تحصیل دهنده دراین پروژه پرسش هایی اینگونه طرح شده و پاسخ  آنها همانطوركه دربالا گفته شده درغالب چند جدول و نمودار آمده است كه این جدول ها و نمودارها در صفحات بعد ارائه شده است0
سئوالات پرسیده شده :
1- جنس؟
2- معدل شما در سال دوم دبیرستان رشته انسانی چقدر است ؟
3- معدل شما برای ورود به رشته انسانی چقدر بوده است ؟
4- رشته انسانی چندمین اولویت در كارنامه تحصیلی شما بوده است ؟
5- چه رشته ی اولین اولویت در كارنامه شما بوده است ؟
6- چه كسی مشوق شما برای ورود به این رشته بوده است ؟
7- پس از فارغ التحصیل شدن از رشتة انسانی تمایل به چه شغلی دارید؟

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات