15. مجموعه کتاب شماره 15 شامل آثار : ری بردبری (گورستان دیوانگان)؛ ژان بوکاچیو (دکامرون)؛ ژان تولی (مغازه خودکشی)؛ ژان ژاک روسو (تفکرات تنهایی) ؛ ژرژ سیمنون (سفر مگره، دیوانه ای در شهر، هویت نامعلوم)؛ ویلیام اچ مک ریون(تخت خوابت را مرتب کن)؛ ژوزه ساراماگو (کوری)

 تعداد کتاب 9 کتاب
 نوع فایل PDF 
 حجم فایل  67 مگابایت


برای خرید کلیک کنید
**
توضیحات مختصر در مورد تمام نویسندگان این مجموعه در زیر بیان شده است

کتاب گورستان دیوانگان
درباره نویسنده کتاب گورستان دیوانگان بیشتر بدانیم:
ری بردبری از برجسته ترین نویسندگان داستان های علمی و تخیلی در دوران معاصر بوده است. شهرت این نویسنده بیشتر به خاطر مجموعه داستان های “یادداشتهای مریخ” و “فارنهایت 451” است . در کتاب حاضر نویسنده در زمینه ای رمزآلود داستانی را در بطن هالیوود دهه های 40 و 50 نگاشته و قهرمان داستان در نقش جستجوگری شیفته سینما دست به تحقیق می زند. بی شک اگر قرار بود این داستان نیز در فیلمی به تصویر کشیده شود، به اثری بدیع در ژانر نوآر بدل می گشت.
خلاصه ی کتاب
نخیر، من اصلا آدم شجاعی نیستم. هیچ وقت رانندگی را یاد نگرفتم. با هواپیما پرواز نکردم. تا بیست و پنج سالگی از زن¬ها می¬ترسیدم.
من اصلا از جا های مرتفع متنفرم؛ امپایر استیت برایم یک وحشت تمام عیار است. آسانسور ها باعث اضطراب من می¬شوند. پله¬های برقی¬ مرا گاز می¬گیرند. در مورد غذا هم وسواسی هستم.
اولین استیکم را در بیست و چهار سالگی خوردم، از بچگی تا به حال از همبرگر، ساندویچ گوشت بوقلمون و خیارشور، تخم مرغ و سوپ گوجه بدم می¬آید. با صدای بلند گفتم: «پارک گرین گلیدز!».
با خود اندیشیدم، یا مسیح، نیمه شب؟ من، آدمی که در عنفوان بلوغ باز هم قلدرها اذیتش می-کردند؟ 
پسری که وقتی برای اولین بار شبح اپرا را دید زیر بغل برادرش پنهان شد؟ بله، همان یکی.
فریاد زدم: «ابله!»
و به سوی گورستان براه افتادم.
در نیمه شب. …..

+++++++++++++++++++++
کتاب دکامرون ژان بوکاچیو
دکامرون مشهورترین اثر جووانی بوکاچیو نویسندهٔ قرن ۱۴ میلادی ایتالیایی است که از ۱۰۰ داستان تشکیل می‌شود.  بوکاچیو این کتاب را به سبک هزار و یک شب نگاشته و مواد خام این قصه‌ها را از افسانه‌های یونانی، رومی و کشورهای مشرق زمین و گاه از زندگی روزمره مردم گرفته‌است. او این کتاب را بلافاصله پس از شیوع طاعون سال ۱۳۴۸ در فلورانس نوشت.
چارچوب اصلی دکامرون را هفت زن و سه مرد تشکیل می‌دهند، که برای گریز از بلای طاعون، فلورانس را ترک کرده به خانه‌های ییلاقی اطراف شهر پناه می‌برند و در آن جا برای این که ذهن خود را از این واقعه منحرف کنند به قصه‌گوئی برای یکدیگر می‌پردازند و چون خلق و خوی داستان‌گویان متفاوت است داستان‌ها دارای گیرائی و تنوع بسیار است و از مجموع آنها اوصاف شاعرانه، عبرت‌آموز و غم‌انگیز اما لطیف و شاعرانه فراوان بچشم می‌خورد.
چون نویسنده واقف به روح بشری و اشخاص داستان بوده، همه قهرمان‌های آن زنده و پر از شور زندگی هستند حتی جانوران داستان‌های دکامرون. این کتاب بعدها در ادبیات برخی کشورها از جمله انگلستان مورد اقتباس و تقلید قرار گرفت. بسیاری از نویسندگان از جمله شکسپیر از قصه‌های آن در نوشتن نمایشنامه‌های خود استفاده کرده‌اند. 
درباره نویسنده کتاب دکامرون اثر ژان بوکاچیو بیشتر بدانیم:
جووانی بوکاچیو (به ایتالیایی: Giovanni Boccaccio) (ایتالیایی: [dʒoˈvanni bokˈkattʃo] (زاده ۱۶ ژوئن ۱۳۱۳ – درگذشته ۲۱ دسامبر ۱۳۷۵)
یکی از چهره‌های برجسته تاریخ ادبیات ایتالیا است.
او را در کنار دانته یکی از اصلاح‌گران زبان ایتالیایی می‌دانند. بوکاچیو همچنین از مقامات دولتی فلورانس بود و فضای بسیاری از داستان‌هایش در این شهر می‌گذرد. شهرت بوکاچیو نشأت گرفته از مجموعه قصه‌هایی است که او در کتاب بسیار معروف خود دکامرون گردهم آورده‌است. بوکاچیو بنا به گفته خودش قصه‌نویسی را از هفت سالگی آغاز کرد و در طول عمر خود شیفته مسافرت و تفحص در آداب و رسوم و روحیات مردم بود.

+++++++++++++++++++++
کتاب مغازه خودکشی
مغازه خودکشی یک فانتزی سیاهِ تکان‌دهنده است.
رمان مغازه خودکشی از درخشان‌ترین آثار فانتزی سیاهی است که در دو دهه گذشته در جهان نوشته شده است.
در سراسر کتاب حضور متراکم مرگ وجود دارد و در مقابل تلاش برای ساختن امید به زندگی، نبردی نمادین و مملو از شوخی‌های ظریف را به وجود آورده است که در نهایت قرار است خواننده را میخ‌کوب کند.
درباره نویسنده کتاب مغازه خودکشی بیشتر بدانیم :
ژان تولی، فرانسوی است که در سال ۱۹۵۳ به دنیا آمد. ژان تولی، زاده ی 26 فوریه ی 1953، کاریکاتوریست، نویسنده، طراح ، کارگردان ، فیلمنامه نویس و رمان نویسی فرانسوی است.
او علاوه بر فعالیت در عرصه ی تصویرسازی و ساخت فیلم، تا کنون ده کتاب موفق و پرفروش نوشته و از جوایز ادبی نیز سهمی داشته است. تولی همچنین در زمینه ی نوشتن زندگی نامه نیز فعالیت می کند.
نویسنده درمورد کتاب خود اینگونه توضیح میدهد :
این رمان درباره خانواده تواچ و کسب‌وکار منحصربه‌فرد آن‌هاست. خانواده تواچ مغازه‌ای با این شعار دارند: «آیا در زندگی شکست خورده‌اید؟ لااقل در مرگ‌تان موفق باشید.»
مغازه آن‌ها که مغازه خودکشی نام دارد، به افرادی که قصد خودکشی دارند خدمات ارائه می‌دهد. 
خانواده تواچ حتی به مشتریان خود مشاوره خودکشی هم می‌دهند و انواع و اقسام روش‌های مختلف برای پایان دادن به زندگی فلاکت‌بارشان را به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند. رمان در زمان و مکان نامشخصی اتفاق می‌افتد.
اما چیزی که مشخص است، این است که ناامیدی فراگیر شده و بیشتر مردم دلیلی برای زنده بودن ندارند. شاد بودن و خندیدن از عجیب‌ترین چیزها به شمار می‌رود و آمار خودکشی بسیار بالا است.
در این میان، مغازه خودکشی به خود افتخار می‌کند که به آدم‌ها کمک می‌کند تا از شر زندگی راحت شوند.
در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:
وقتی به اتاق‌خوابش برگشت، زنش به بالشت تکیه داده بود و مجله می‌خواند. زن پرسید «کی بود؟»
«نمی‌دونم. یه بیچاره‌ای که تفنگش گلوله نداشت. چیزی رو که دنبالش بود از توی جعبه‌ی مهمات پیدا کردم و به‌ش دادم. دیگه می‌تونه مغزش رو بترکونه. داری چی می‌خونی؟»
«آمار پارساله: هر چهل دقیقه یک خودکشی، صد و پنجاه هزار اقدام به خودکشی که فقط دوازده هزارتاش به مرگ منجر می‌شه. باورنکردنیه.»
«آره همین‌طوره. چه‌قدر آدم هست که می‌خوان راحت بشن و موفق نمی‌شن… خوشبختانه ما واسه‌ی این کار این‌جاییم. چراغ رو خاموش کن عزیزم.» (کتاب مغازه خودکشی – صفحه ۱۵)

+++++++++++++++++++++
کتاب تفکرات تنهایی

ژان-ژاک روسو (به فرانسوی: Jean-Jacques Rousseau)
(زادهٔ ۲۸ ژوئن ۱۷۱۲ – درگذشتهٔ ۲ ژوئیه ۱۷۷۸) فیلسوف، نویسنده، آهنگ ساز سوئیسی، در سدهٔ هجدهم و اوج دورهٔ روشنگری اروپا می‌زیست.
اندیشه‌های او در زمینه‌های سیاسی، ادبی و تربیتی، تأثیر بزرگی بر معاصران گذاشت. نقش فکری او که سال‌ها در پاریس عمر سپری کرد، به عنوان یکی از راه‌گشایان آرمان‌های انقلاب کبیر فرانسه قابل انکار نیست.
اگر چه روسو، از نخستین روشنگرانی است که مفهوم حقوق بشر را به‌طور مشخص به کار گرفت، اما نزد او از این مفهوم تنها می‌توان به معنایی ویژه و محدود سخن به میان آورد.
در مجموع باید گفت که وی رادیکال‌تر از هابس و جان لاک و شارل دو مونتسکیو می‌اندیشید. 
شاید به همین دلیل است که برخی از پژوهشگران تاریخ اندیشه، وی را اساساً در تداوم سنت فکری عصر روشنگری نمی‌دانند، بلکه اندیشهٔ او را بیشتر در نقد فلسفهٔ روشنگری ارزیابی می‌کنند.
البته تئو هابسن معتقد است روسو به نوع نگاه روشنگری باور داشت، ولی با چنان شدت غیرطبیعی‌ای که باعث می‌شد طرفدارانش را نیز افرادی از خود راضی، دنیاپرست و صرفاً دنبال منافع ببیند.
برای روسو، صرف نظر کردن انسان از آزادی، به معنی صرف نظر کردن از خصلت انسانی و «حق بشری» است.
روسو تلاش می‌کند، نوعی هماهنگی میان آزادی فردی و جمعی ایجاد نماید. وی این کار را در اثر معروف خود قرارداد اجتماعی که در سال ۱۷۶۲ میلادی نوشته شد، انجام می‌دهد. این کتاب روسو اولین اثر ترجمه شده به فارسی در سال 1300 شمسی توسط یدالله مایل تویسرکانی است

+++++++++++++++++++++
کتاب سفر مگره کتاب دیوانه ای در شهر کتاب هویت نامعلوم
ژرژ سیمنون (به فرانسوی: Georges Simenon) با نام اصلی ژرژ ژوزف کریستین سیمنون (به فرانسوی: George Joseph Chiristian Simenon)
زاده ۱۲ فوریهٔ ۱۹۰۳ – درگذشته ۴ سپتامبر ۱۹۸۹) نویسنده بلژیکی بود.
از وی که به خاطر نوشتن رمانهای پلیسی شناخته می‌شود نزدیک به ۵۰۰ رمان و شمار بسیاری آثار کوتاه منتشر شده‌است.
سیمنون، پدید‌آور شخصیت کارآگاه ژول مگره یکی از سرشناس‌ترین کارآگاه‌های ادبیات پلیسی جهان است.
ژرژ سیمنون در ۱۳ فوریه ۱۹۰۳ در شهر لیژ (Liége) بلژیک زاده شد.
پدرش دزیره در یک شرکت بیمه، حسابدار بود. ژرژ در سال‌های ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۴ در مدرسه سن آندره درس خواند و با آغاز جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۴ به کالج سن لویی رفت که دبیرستانی تحت نظارت ژزوئیت‌ها (انجمن عیسی) بود.
تا پیش از ۱۹۱۸ به کارهای گوناگونی چون شاگردی در کتاب‌فروشی پرداخت. اما خیلی زود از آنجا اخراج شد. در ژانویه آن سال در پی بیماری پدرش ترک تحصیل کرد.

+++++++++++++++++++++
کتاب تخت خوابت را مرتب کن
ویلیام اچ مک ریون، زاده ی 6 نوامبر 1955، بازنشسته ی نیروی دریایی و نویسنده ای آمریکایی است.
او در سال 1977 از دانشگاه تگزاس در آستین فارغ التحصیل شد.
او با بورس تحصیلی وارد دانشگاه تگزاس در آستین شد و به عضویت نیروهای آموزش افسران نیروی دریایی درآمد.
مک ریون مدرک کارشناسی خود را در رشته ی روزنامه نگاری گرفت. او هم چنین موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه نیروی دریایی شد و در آن جا به تأسیس برنامه های عملیاتی ویژه پرداخت.
مک ریون در سال 2012، به همراه بانوی اول سابق، لورا بوش (همسر جرج دابلیو بوش، چهل و سومین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا)،
چارلز متیوز، ملیندا پرین، جولیوس گلیکمن و هکتور روئز از برجسته ترین دانش آموختگان دانشگاه تگزاس نام گرفت.

+++++++++++++++++++++
کتاب کوری

ساراماگو در کوری (Ensayo sobre a cegueira)، تعهد و باور عمیق خود را به عدالت اجتماعی، احترام به خرد و عقل سلیم همراه با تزکیه روح و جسم که تنها راه ضمانت پیدار ماندن هر جامعه‌ای است، به ارمغان آورده است. کوری در سال 1995 منتشر و ساراماگو به خاطرش برنده جایزه نوبل سال 1998 شد. 
او درباره‌‌ی این رمان می‌گوید: «این کوری واقعی نیست، تمثیلی است. کورشدن عقل و فهم انسان است. ما انسان‌ها عقل داریم و عاقلانه رفتار نمی‌کنیم…» 
همچنین ساراماگو کلام پیچیده و چند پهلویش را در دهان تک تک شخصیت های کتاب و مخصوصا در پایان، در دهان زن دکتر گذاشته است: «چرا ما کور شدیم، نمیدانم. شاید روزی بفهمیم.
می‌خواهی عقیده مرا بدانی؟ بله، بگو، فکر نمی‌کنم ما کور شدیم. فکر می‌کنم ما کور هستیم.
کور، اما بینا. کورهایی که می‌توانند ببینند، اما نمی‌بینند»


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic