3. مجموعه کتاب شماره 3 شامل آثار : ارنست همینگوی (مردان بی زن)؛ اروین یالوم (وقتی نیچه گریست) ؛ اریک امانوئل اشمیت (سهم دیگری ، اسباب خوشبختی، اسکار و خانم رز، عشق لرزه)؛ اریک فروم (هنر عشق ورزیدن)؛ اس جی واتسون (پیش از آنکه بخوابم)؛ استیو تولز(جز از کل)؛ اسماعیل رائین (حیدر خان عمواوغلی، حقوق بگیران انگلیس در ایران، میرزا ملکم خان، انجمنهای سری در انقلاب مشروطیت، ق‍ت‍ل‌ ع‍ام‌ ارم‍ن‍ی‍ان‌ در دوران‌ س‍لاطی‍ن‌ آل‌ ع‍ث‍م‍ان‌)

 تعداد کتاب 14 کتاب
 نوع فایل PDF 
 حجم فایل  191 مگابایت

برای خرید کلیک کنید
**
توضیحات مختصر در مورد تمام نویسندگان این مجموعه در زیر بیان شده است

کتاب مردان بی زن
ارنِست میلر هِمینگوی (زاده ۲۱ ژوئیه ۱۸۹۹ درگذشت ۲ ژوئیه ۱۹۶۱) از نویسندگان برجستهٔ معاصر ایالات متحده آمریکا و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات است.
او از پایه‌ گذاران یکی از تأثیر گذارترین انواع ادبی ، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی» شناخته می‌ شود.
ارنست همینگوی نیز مانند بسیاری از معاصران خود تحصیلاتی عالی و دانشگاهی نداشت.
وقتی در سال ۱۹۱۷ آمریکا هم درگیر جنگ جهانی بزرگ شد، همینگوی با سری پر شور خود را سرباز داوطلب معرفی نمود ولی به خاطر معیوب بودن چشم، ورقه معافی به دستش دادند.
در همان اوان با مدیر روزنامه «کانزاس سیتی استار» که در «میدل وست» منتشر می شد آشنا شد خلاصه ی کتاب مردان بی زن اثر ارنست همینگوی مانوئل گارسیامرا رو به موت بود.
همه روزنامه‌ها شماره مرگش را از قبل آماده کرده بودند.
پس از مرگش گاوبازها نفس راحتی کشیدند، زیرا توی میدان کارهایی می‌ کرد که آنها از دست‌شان برنمی‌ آمد.
همه‌شان زیر باران در مراسم تشییع او حرکت کردند: یکصد و چهل و هفت گاوباز…
سرباز سوم: می دانی ، من از آن قسمت که آن ها را با میخ روی صلیب می کوبند ناراحتم. خیلی زجر آور است.
سرباز دوم: نه این که زجرآور باشد. آن قدرها هم بد نیست. موقعی که دفعه ی اول بلندشان می کنند ، سنگینی بدنشان به میخ فشار می آورد و آن وقت دردناک است.
سرباز اول: نه که ما ندیده ایم! حالا برای ما هی تعریف کن ؛ تا دلت بخواهد از آن ها دیده ام. او آن بالا حسابی راحت است.
سرباز دوم: پیروانش چی شدند ؟

+++++++++++++++++++++
کتاب وقتی نیچه گریست
اروین دیوید یالوم (به انگلیسی: Irvin David Yalom) (متولد ۱۹۳۱، واشینگتن دی سی، ایالات متحده آمریکا) , روانپزشک وجودگرا (اگزیستانسیالیست) و نویسنده آمریکایی است.
در سال ۱۹۵۶ در بوستون در رشته پزشکی و در سال ۱۹۶۰ در نیویورک در رشته روانپزشکی فارغ‌التحصیل شد
و بعد از خدمت سربازی، در سال ۱۹۶۳ استاد دانشگاه استنفورد شد.
در همین دانشگاه بود که الگوی روانشناسی هستی گرا یا اگزیستانسیال را پایه‌گذاری کرد. یالوم هم آثار دانشگاهی متعددی تألیف کرده‌است و هم چند رمان موفق دارد.
او جایزه انجمن روان‌پزشکی آمریکا را در سال ۲۰۰۲ دریافت کرد اما بیشتر به عنوان نویسنده رمان‌های روانشناختی، به ویژه رمان مشهور وقتی نیچه گریست شهرت دارد.
خلاصه ی کتاب 
نیچه که گله‌های بروئر به وضوح درش بی‌اثر بود، مانند معلمی که به پسر بچه‌ی عجولی پاسخ می‌دهد، گفت: «به موقع چگونه غلبه کردن را به شما خواهم آموخت.
شما می‌خواهید پرواز کنید، ولی پرواز را نمی‌توان با پرواز آغاز کرد ابتدا باید چگونه راه رفتن را به شما بیاموزم و نخستین گام در راه رفتن، درک این نکته است
کسی که از خویش تبعیت نکند، دیگری بر او فرمان خواهد راند.
سهل‌تر و بسیار سهل‌تر است که از دیگری اطاعت کنی تا خود، راهبر خویش باشی.» با گفتن این جملات، نیچه شانه‌ی کوچکش را برداشت و مرتب کردن سبیلش پرداخت.
«اطاعت از دیگران، ساده‌تر از فرمان‌برداری از خود است؟
پرفسور نیچه، چرا مرا شخصی‌تر مورد خطاب قرار نمی‌دهید؟
معنای سخنتان را می‌فهمم، ولی آیا با من صحبت می‌کنید، با این سخن چه کنم؟ مرا عفو کنید
اگر این گونه زمینی صحبت می‌کنم. در حال حاضر، امیالم دنیوی است.
من به دنبال چیزهای ساده‌ام، این که در ساعت سه صبح، خوابی بدون کابوس داشته باشم
و از فشاری که بر قفسه‌ی سینم حس می‌کنم، تا حدی رهای یابم. در اینجاست که هراس من لانه کرده است.» و با انگشت به وسط جناغ سینه اشاره کرد.

+++++++++++++++++++++
کتاب سهم دیگری اثر اریک امانوئل اشمیت کتاب اسباب خوشبختی کتاب عشق لرزه اثر اریک امانوئل اشمیت کتاب اسکار و خانم رز
اریک امانوئل اشمیت (به فرانسوی: Éric-Emmanuel Schmitt) (زاده ۲۸ مارس ۱۹۶۰ در لیون)
نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و فیلسوف فرانسوی است. نوشته‌های او به ۴۳ زبان دنیا منتشر شده و نمایشنامه‌های او در بیش از ۵۰ کشور روی صحنه رفته‌است.
وی دکترای فلسفه نیز دارد چندین جایزه تئاتر مولیر فرانسه، جایزه بهترین مجموعه داستان گنکور، جایزه آکادمی بالزاک همراه بسیاری از جوایز فرانسوی و خارجی از جوایز اهداشده به اشمیت است. نمایشنامه‌هایی از او نظیر «خرده جنایت‌های زَناشوهریی» و «مهمانسرای دو دنیا» و آثاری از مجموعه داستان
«گل‌های معرفت» مانند «میلارپا»، «ابراهیم آقا و گل‌های قرآن»، «اسکار و خانم صورتی» و «سوموکاری که نمی‌توانست تنومند شود»
همراه چندین رمان دیگر به فارسی ترجمه شده‌اند.

+++++++++++++++++++++
هنر عشق ­ورزیدن اثر اریک فروم
اریش فروم (به آلمانی: Erich Fromm) (زادهٔ ۲۳ مارس ۱۹۰۰ – درگذشته ۱۸ مارس ۱۹۸۰)
«روان‌کاو، جامعه‌شناس آمریکایی-آلمانی‌تبار، روان‌شناس اجتماعی بلندآوازهٔ مکتب فرانکفورت و همچنین یک سوسیال دموکرات و از برجسته‌ترین فیلسوفان مکتب اومانیستی است. او در آثارش کوشید تا ارتباط متقابل روان‌شناسی و جامعه را شرح دهد و معتقد بود که با به‌کار بستن اصول روانکاوی، به عنوان علاج مشکلات و بیماری‌های فرهنگیِ بشر، راهی به سوی تحقّق یک «جامعهٔ معقول» و متعادل از لحاظ روانی خواهد یافت.
خلاصه ی کتاب هنر عشق ¬ورزیدن اثر اریک فروم در كتاب هنر عشق ورزیدن جالب است بدانید كه تمایلات و كشش‌های مرد و زن را نزدیك به یكدیگر می‌كند
اما اسم یكی از آن دو را عشق می‌نامد. تمایلات دیگر مثل محبت، جذابیت‌های جسمی یا روحی، دوستی و هر حس دیگری را در یكی از كشش‌های طرفین میشود
پیدا كرد اما فقط یکی از آنها عشق نامیده می‌شود. اریک فروم معتقد که بیشتر انسان‌ها نمی‌توانند استعدادهایشان پرورش دهند تا زمانی که عشق واقعی به شمار می‌رود.
عشقی که با بلوغ، شهامت، خودشناسی و شجاعت همراه است.
این کتاب می‌خواهد برای خواننده این موضوع را روشن کند که عشق هیچ مرزی ندارد و انسان باید عشق خودش را برای همه آدم‌های دنیا خرج کند و نثارشان شود. عشق را می‌توان با نشان دادن لبخند به همه‌ی آدم‌هایی از روز تا شب با آنها در ارتباطیم نشان داد یا نه و به هر کس که میبینیمش نشان داد.
عشق باید بدون دلیل از هرکس به دیگری انتقال یابد به هر نحو و روشی.

+++++++++++++++++++++
کتاب پیش از آنکه بخوابم
اس.جی. واتسون (انگلیسی: S. J. Watson؛ زادهٔ ۱ ژانویه ۱۹۷۱) یک پدیدآور و رمان‌نویس اهل بریتانیا است. از آثار او می‌توان به پیش از آن که بخوابم (۲۰۱۱) اشاره کرد.
واتسون نویسنده رمان مشهور «پیش از آنکه بخوابم» است که به تازگی نسخه‌ای سینمایی از آن نیز ساخته شده است.
اس. جی. واتسون نویسنده این اثر در میدلند انگلیس به دنیا آمد و ساکن شهر لندن است او در دانشگاه بیرمینگام در رشته‌ فیزیک تحصیل و سپس به شهر لندن نقل مکان کرد و آن‌جا در بیمارستان‌های متعددی کار کرد تا سرانجام در حوزه شنوایی‌سنجی صاحب تخصص شد.
نخستین اثر او، «پیش از آن که بخوابم» رمانی برنده جوایز مختلف، به بیش از چهل زبان ترجمه شده و بیش از چهارمیلیون نسخه از آن به فروش رفته است.
براساس همین رمان فیلمی نیز ساخته شده ‌است که بازیگران صاحب نامی در آن ایفای نقش کرده‌اند.
خلاصه ی کتاب چشم‌هایم که به تاریکی عادت می‌کند، نگاهی به اطراف می‌اندازم.
پیراهن راحتی‌ای پشت در کمد لباس آویزان است؛ که مناسب زن‌هاست، ولی زنی که سنش از من خیلی بیشتر باشد. شلوار تیره رنگی مرتب و تاشده پشت صندلی میز توالت قرار گرفته است، اما چیز دیگری به چشمم نمی‌آید. ساعت رادیویی ظاهر پیچیده‌ای دارد، ولی موفق می‌شوم
با پیدا کردن دکمه‌ای ساکتش کنم. تازه آن موقع است که با شنیدن صدای تو دادن نفس‌های بی‌نظمی از پشت سرم متوجه می‌شوم تنها نیستم. برمی‌گردم.
حجمی از پوست و موی تیره که با رنگ سفید سایه روشن خورده می‌بینم. یک مرد. دست چپش از زیر روانداز بیرون است و حلقه‌ای طلا روی انگشت سوم دستش دارد. ناله‌ای را در گلو خفه می‌کنم. پس این مرد فقط پیر و سپیدمو نیست، بلکه ازدواج هم کرده است.
من در خانه‌ی این مرد متأهل چه کار می‌کنم؟
به پشت دراز می‌کشم تا خودم را جمع و جور کنم. باید از خودم خجالت بکشم.

+++++++++++++++++++++
کتاب جزء از کل
دید کلی درباره کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز :
این کتاب نوشته ی استیو تولتز و با ترجمه کنندگی پیمان خاکسار از جمله رمان های معروف و خواندنی این سال های ایران و دنیاست که به چندین زبان زنده ی دنیا هم ترجمه شده است.
جزء از کل به انگلیسی: A fraction of the whole در سال 2008 منتشر شد و مورد توجه مخاطبان و خانندگان قرار گرفت.
همان سال نامزد جایزه بوکر شد که کمتر برای نویسنده‌ای که کار اولش را نوشته پیش می‌آید. با وجود مدت‌زمان کوتاهی که از چاپش گذشته، اکنون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های تاریخ استرالیا مطرح است.
این رمان تم فلسفی دارد و در بخش‌هایی درگیر ماجراهای پلیسی هم می‌شود، به شدت پرشاخ و برگ است و البته بسیار فلسفی و پر از اتفاق‌ها و داستان‌های تازه در صفحاتش. 
کتاب جزء از کل در مورد مارتین و جسپر دین – پدر و پسر – است که هر کدام از یک زاویه خاص و متفاوت با عامه مردم به زندگی و اتفاقات آن نگاه می کنند.
مارتین با باورهای خاص و گاه عجیب خودش سعی می کند پسرش، جسپر را به بهترین شکل ممکن تربیت کند و به همین خاطر داستان زندگی خودش را از همان دوران کودکی برای او تعریف می کند. داستانی که نشان می دهد زندگی او همیشه تحت تاثیر مارتین، برادر ناتنی اش قرار داشته است و…
قسمتی از کتاب جزء از کل استیو تولتز :
یادِ یکی از چیزهایی افتادم که پدرم در کلاسِ درسِ آشپزخانه بهم یاد داده بود. گفت: “گوش کن جسپر، غرور اولین چیزیه که باید تو زندگی از شرش خلاص بشی. غرور برای اینه که حس خوبی نسبت به خودت داشته باشی. مثلِ این می‌مونه که کُت، تنِ یه هویجِ پلاسیده کنی و ببریش تئاتر و وانمود کنی آدمِ مهمیه.
اولین قدمِ آزاد کردنِ خود، رهایی از احترام به خوده!

+++++++++++++++++++++
کتاب حیدرخان عمواوغلی کتاب حقوق بگیران انگلیس در ایران کتاب میرزا ملکم خان کتاب انجمنهای سری در انقلاب مشروطیت کتاب ق‍ت‍ل‌ ع‍ام‌ ارم‍ن‍ی‍ان‌

اسماعیل رائین (زاده ۱۲۹۸ خورشیدی – درگذشته ۱۰ دی ۱۳۵۸ خورشیدی) محقق و مورخ بوشهری بود. کتاب مشهور او به نام فراموش‌خانه و فراماسونری در ایران است.
اسماعیل رائین از بدو تأسیس ساواک با شماره رمز ۱۴۹۸ با آن همکاری داشت و بررسی اسناد رائین در بایگانی ساواک نشان می‌دهد
که همکاری او دارای طبقه‌بندی بالا (سری) بوده‌است. وی روابط بسیار نزدیکی با اسدالله علم داشت. در سال ۱۳۱۴ خورشیدی به استخدام وزارت پست و تلگراف درآمد و به عنوان تلگرافچی مشغول کار گردید، سپس به مطبوعات راه یافت و در مجله تهران‌مصور، آتش، و اطلاعات مقاله می‌نوشت. به دلیل انتشار خبری علیه رزم‌آرا از اطلاعات اخراج و در مجله روشنفکر فعالیت خود را از سر گرفت.
قبل از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، با حزب توده همکاری می‌کرد و از طرف حزب به فستیوال جهانی جوانان در بخارست اعزام شد. آثار رائین در ازای دریافت وجه از دربار یا محافل معین بود و اهداف معینی را پی می‌گرفت.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic