منوی اصلی
صدها چیز برای فروش
طرح آموزشی با موضوع: توسعه و تولید و پرورش گلها و گیاهان زینتی

این طرح به صورت آموزشی می باشد و برای استفاده باید تغییراتی در رقمهای پرداختی آن صورت بگیرد  

برای خرید کلیک کنید
**
نمونه آنچه در این طرح آمده است 
نوع گل و گیاه مورد نظر جهت پرورش : در فضای زیر پوشش گلخانه گلهایی بنام مارانتا، كورولین ، آلسترومریا پرورش داده خواهد شد.
الف : آلسترومریا : Alstromeria
Liliaceae _ Alstroemeriaceae
گیاهی علفی دائمی وریزوم دار كه برای رشد به خاكهای غنی با زهكشی خوب در شرایط كاملا آفتابی نیاز دارد . چنانچه ریشه های آن در طول زمستان به وسیله خاك پیت خشك به صورت مالچ از سرما در امان باشد دمای 10- درجه سانتی گراد را بدون خطر تحمل می كند . هیبریدهایی از گونه آلسترومریا اروآنتیكا یا گلهای مایل به قرمز به عنوان گل بریده فضای آزاد استفاده می شوند . در مورد ازدیاد هر دو یا سه سال با توجه به نوع رقم و مشخصات رشدی می توان به تكثیر ریزوم مبادرت كرد كه دو تا سه هفته قبل از تقسیم كردن باید باید گیاه را به شدت هرس نمود . اصولا زمان گلدهی در بهار می باشد . مكانیسم كنترل گلدهی در آلسترومریا نیاز به سرما و فتوپریود دارد كه در گونه های با گلهای قرمز یا نارنجی دمای 4.5 درجه سانتیگراد به مدت چهار تا شش هفته مورد نیاز است .

ب : مارانتا maranta  Levconeura
مارانتا گیاهی است ؛ این گیاه جزء گیاهان برگی بوده و دارای برگهای زیبا و گوناگون می باشد . منشاء این گیاه آمریكای جنوبی می باشد و از خانواده مارانتاسه ، از گیاهان همیشه سبز دائمی كه نیاز به رطوبت بالا می باشد . این گیاه به صورت كاشت قلمه در اواسط بهار در درجه حرارت 22-20 درجه سانتیگراد . همچنین به صورت تقسیم بوته ]ایزوم[ در فصل بهار تكثیر می یابد . 

ج : كوردلین ( Cordyline terminalis ) : 
این گیاه از طریق خواباندن ساقه قلمه و تقسیم ریشه تكثیر می شود . تكثیر این گیاه ممكن است تا حدودی مشكل باشد زیرا سرشاخه گیاه را قبل از زمانی كه بیشتر گیاهان را تكثیر می كنند باید قطع كنند . 
كولتیوارهای كوردولین ترمینالیس میزان نور 37 تا 48 كیلو لوستر را نیازمندند . متوسط نیاز كودی شامل (نیتروژن 17) (فسفر 5/. ) ( پتاسیم 11) بر حسب كیلوگرم بر متر مربع در سال می باشد . نیاز به تابش غیر مستقیم خورشید و نیز دمای حدود 15 تا 25 درجه دارد . 
ترکیب کشت : گلهای مارانتا را در هر متر مربع 4 بوته مادری می توان کاشت . با این حساب در هر سالن 1000 متری 4 هزار بوته و در مجموع 8000 بوته مادری داریم . در هر متر مربع سه بوته کوردلین و در 2000 متر مربع 6000 بوته کوردلین می توان کشت کرد و در هر متر مربع دو تا چهار بوته آلسترومریا می توان کشت نمود که در 1000 متر مربع حدود 2000 تا 4000 بوته می توان کشت نمود .
خلاصه طرح در یك نگاه

ردیف

عنوان

شرح و مبلغ به ریال

1

موضوع طرح

توسعه و تولید و پرورش گلها و گیاهان زینتی

2

مجری

شرکت تعاونی مجتمع کشاورزی سبز

3

محل اجراء

 

4

مساحت اجرای محل

6000  متر مربع و
مساحت گلخانه 4
000 متر مربع

5

سرمایه گذاری

 

میلیون ریال

تسهیلات بانكی درخواستی

سرمایه گذاری متقاضی


6

هزینه

ثابت

جاری(در گردش سالیانه)

7

درآمد سالانه

ناخالص(متوسط)


خالص (سود متوسط سالیانه)


8

نرخ بازده سرمایه گذاری

22%

9

دوره برگشت سرمایه

6/4

10

مدت مشاركت مدنی

10 سال

11

اشتغالزایی طرح (نفر در روز)

در زمان اجرای طرح      150 نفر

در زمان بهره برداری        5  نفر

12

توضیحات

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات